Amphenol Aerospace Operations TV06DT-25-19JC-LC
TV06DT-25-19JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DT-25-19JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#12 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DT-25-19JC-LC.pdf
Availability of TV06DT-25-19JC-LC
QUANTITY
TV06DT-25-19JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DT-25-19JC-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DT-25-19JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DT-25-19JC-LC
Related LinksTV06DT-2, TV06DT-25-19JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DT-25-19JC-LC Details Description
Related parts for TV06DT-25-19JC-LC
IC TXRX LOW POWER RS-232 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A TO263-5L datasheet.pdf
IC MICROPWR COMP QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DISPLAY NUM 8MM 3DIGIT GREEN CC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
DSUB 8X8 M PCB CLIN G 50OHM datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf