Amphenol Aerospace Operations TV06DT-25-20BA
TV06DT-25-20BA picture photo
Mfg. Part Number
TV06DT-25-20BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 30C MIXED SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DT-25-20BA.pdf
Availability of TV06DT-25-20BA
QUANTITY
TV06DT-25-20BA Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DT-25-20BA
Internal Part NumberEIS-TV06DT-25-20BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DT-25-20BA
Related LinksTV06DT-, TV06DT-25-20BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DT-25-20BA Details Description
Related parts for TV06DT-25-20BA
RELAY TIMER 10HRS 4MODE 24VAC datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.60mm pitch datasheet.pdf
RES 0.008 OHM 1W 1% SR10 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 208PQFP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.05A 77.6 MOHM datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Z-PACK/B M-HDR 154P datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf