Amphenol Aerospace Operations TV06DT-25-61JB-LC
TV06DT-25-61JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DT-25-61JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 61C 61#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DT-25-61JB-LC.pdf
Availability of TV06DT-25-61JB-LC
QUANTITY
TV06DT-25-61JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DT-25-61JB-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DT-25-61JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DT-25-61JB-LC
Related LinksTV06DT-2, TV06DT-25-61JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DT-25-61JB-LC Details Description
Related parts for TV06DT-25-61JB-LC
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 370MA 850 MOHM datasheet.pdf
DC11 POWER ENTRY MODUL datasheet.pdf
WIRELESS BASIC KIT WITH T3000 datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf