Amphenol Aerospace Operations TV06DT-25-90PC-LC
TV06DT-25-90PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DT-25-90PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 46C MIXED PIN PLUG
Datasheet Download
TV06DT-25-90PC-LC.pdf
Availability of TV06DT-25-90PC-LC
QUANTITY
TV06DT-25-90PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DT-25-90PC-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DT-25-90PC-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DT-25-90PC-LC
Related LinksTV06DT-2, TV06DT-25-90PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DT-25-90PC-LC Details Description
Related parts for TV06DT-25-90PC-LC
RES NETWORK 8 RES 4.7K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8-9BIT INVERT 24SO datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 115MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
CONN IDC HOUSING 3POS 18AWG T/H datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 2.52K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT SKT datasheet.pdf