Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-15-18HD-LC
TV06DZ-15-18HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-15-18HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-15-18HD-LC.pdf
Availability of TV06DZ-15-18HD-LC
QUANTITY
TV06DZ-15-18HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-15-18HD-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-15-18HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-15-18HD-LC
Related LinksTV06DZ-1, TV06DZ-15-18HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-15-18HD-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-15-18HD-LC
CONN DIN RECEPT 32POS VERT PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMC datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 50PS SGL END 12" datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
IC FPGA 612 I/O 11152FBGA datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 6.99MM datasheet.pdf