Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-15-18P-LC
TV06DZ-15-18P-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-15-18P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-15-18P-LC.pdf
Availability of TV06DZ-15-18P-LC
QUANTITY
TV06DZ-15-18P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-15-18P-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-15-18P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-15-18P-LC
Related LinksTV06DZ-1, TV06DZ-15-18P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-15-18P-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-15-18P-LC
SCREWDRIVER TORX T15 15.0" datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR .100" SNGL SMD R/A 34PO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
BOARD VREG 3.3V TO 5V CONV 3.3V datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SRT datasheet.pdf