Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-15-19SC-LC
TV06DZ-15-19SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-15-19SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-15-19SC-LC.pdf
Availability of TV06DZ-15-19SC-LC
QUANTITY
TV06DZ-15-19SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-15-19SC-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-15-19SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-15-19SC-LC
Related LinksTV06DZ-1, TV06DZ-15-19SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-15-19SC-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-15-19SC-LC
BOX ABS ALMOND 9.5"L X 6.34"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 15 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 15NS 84PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 200A D-67 datasheet.pdf