Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-15-19SD-LC
TV06DZ-15-19SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-15-19SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-15-19SD-LC.pdf
Availability of TV06DZ-15-19SD-LC
QUANTITY
TV06DZ-15-19SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-15-19SD-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-15-19SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-15-19SD-LC
Related LinksTV06DZ-1, TV06DZ-15-19SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-15-19SD-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-15-19SD-LC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TWEEZER POINT FINE RND GG 5.12" datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.5A 160 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BUZZER MAGN 12VDC 400HZ PANEL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 102K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FUSE 12KV 25AMP 2" AIR datasheet.pdf