Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-15-35JD-LC
TV06DZ-15-35JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-15-35JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 37C 37#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-15-35JD-LC.pdf
Availability of TV06DZ-15-35JD-LC
QUANTITY
TV06DZ-15-35JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-15-35JD-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-15-35JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-15-35JD-LC
Related LinksTV06DZ-1, TV06DZ-15-35JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-15-35JD-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-15-35JD-LC
IC SW CROSSPOINT DL 32-TQFN datasheet.pdf
IC TXRX DS3/E3 QUAD 400-BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 240V datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.15UF RADIAL datasheet.pdf
15UF 35V 6.3X13 85C AXI datasheet.pdf
4,7UF 100V 6,5X18MM 85C 10000H datasheet.pdf