Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-19-18SB
TV06DZ-19-18SB picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-19-18SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C MIXED(TWIN) SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-19-18SB.pdf
Availability of TV06DZ-19-18SB
QUANTITY
TV06DZ-19-18SB Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-19-18SB
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-19-18SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-19-18SB
Related LinksTV06DZ-, TV06DZ-19-18SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-19-18SB Details Description
Related parts for TV06DZ-19-18SB
CONN HEADER 18POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 250MW SOT23 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 7POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
DIAMOND LAPPING FILM 668X datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 88 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 150V ITO220AB datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 24VDC datasheet.pdf