Amphenol Aerospace Operations TV06RF-15-55PB-LC
TV06RF-15-55PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RF-15-55PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
HD 38999 55C 55#23 PIN PLUG
Datasheet Download
TV06RF-15-55PB-LC.pdf
Availability of TV06RF-15-55PB-LC
QUANTITY
TV06RF-15-55PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RF-15-55PB-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RF-15-55PB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RF-15-55PB-LC
Related LinksTV06RF-1, TV06RF-15-55PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RF-15-55PB-LC Details Description
Related parts for TV06RF-15-55PB-LC
RES SMD 105 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
POWER STRIP 77" 20A 12OUT 15' datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 1.9A 65 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 12V datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
DIP CABLE 4POS datasheet.pdf