Amphenol Aerospace Operations TV06RL-21-39PA
TV06RL-21-39PA picture photo
Mfg. Part Number
TV06RL-21-39PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 39C 37#20 2#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TV06RL-21-39PA.pdf
Availability of TV06RL-21-39PA
QUANTITY
TV06RL-21-39PA Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RL-21-39PA
Internal Part NumberEIS-TV06RL-21-39PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RL-21-39PA
Related LinksTV06RL-, TV06RL-21-39PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RL-21-39PA Details Description
Related parts for TV06RL-21-39PA
RES SMD 73.2KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING 39POS SNGL .217 PCB datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DLAY 300V 6.25A datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A S363 datasheet.pdf