Amphenol Aerospace Operations TV06RL-21-41JA-LC
TV06RL-21-41JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RL-21-41JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 41C 41#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06RL-21-41JA-LC.pdf
Availability of TV06RL-21-41JA-LC
QUANTITY
TV06RL-21-41JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RL-21-41JA-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RL-21-41JA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RL-21-41JA-LC
Related LinksTV06RL-2, TV06RL-21-41JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RL-21-41JA-LC Details Description
Related parts for TV06RL-21-41JA-LC
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 6A SOP8 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CBL 8POS M12 R/A SOCKET-PLUG 1M datasheet.pdf
TIMER DGTL 4DIGIT DISP 11PIN MEM datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 453 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5000MA 250VAC 50VD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf