Amphenol Aerospace Operations TV06RW-19-18P-LC
TV06RW-19-18P-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RW-19-18P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C MIXED(TWIN) PIN PLUG
Datasheet Download
TV06RW-19-18P-LC.pdf
Availability of TV06RW-19-18P-LC
QUANTITY
TV06RW-19-18P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RW-19-18P-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RW-19-18P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RW-19-18P-LC
Related LinksTV06RW-1, TV06RW-19-18P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RW-19-18P-LC Details Description
Related parts for TV06RW-19-18P-LC
IC SWITCH BUS FET 20BIT 48-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/3W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS DUAL VERT PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS IN-LINE PIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
OSC MEMS 160.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC MEM FIFO 4K X 9 ASYNC 32LCC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
BNC STRAIGHT PLUG-PLUG RG-59 5M datasheet.pdf
750 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
BNC-SMA STRT PLG RG-316 18" datasheet.pdf