Amphenol Aerospace Operations TV06RW-19-28B
TV06RW-19-28B picture photo
Mfg. Part Number
TV06RW-19-28B
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06RW-19-28B.pdf
Availability of TV06RW-19-28B
QUANTITY
TV06RW-19-28B Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RW-19-28B
Internal Part NumberEIS-TV06RW-19-28B
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RW-19-28B
Related LinksTV06RW, TV06RW-19-28B Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RW-19-28B Details Description
Related parts for TV06RW-19-28B
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TEMP 70C SPST 1A 28V TO-5 datasheet.pdf
PANEL INNER STL 8.75X6.88" WHT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 DUAL WALL SN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC SO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf