Amphenol Aerospace Operations TV06RW-25-35HE-LC
TV06RW-25-35HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RW-25-35HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 128C 128#22D PIN PLUG
Datasheet Download
TV06RW-25-35HE-LC.pdf
Availability of TV06RW-25-35HE-LC
QUANTITY
TV06RW-25-35HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RW-25-35HE-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RW-25-35HE-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RW-25-35HE-LC
Related LinksTV06RW-2, TV06RW-25-35HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RW-25-35HE-LC Details Description
Related parts for TV06RW-25-35HE-LC
CAP POLYMER 220UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.025" (0.64mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RA STB HDR PWRBLADE F/G datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8PWR 32SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58A BNCM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf