Amphenol Aerospace Operations TV07DT-15-15JN-LC
TV07DT-15-15JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07DT-15-15JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TV07DT-15-15JN-LC.pdf
Availability of TV07DT-15-15JN-LC
QUANTITY
TV07DT-15-15JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DT-15-15JN-LC
Internal Part NumberEIS-TV07DT-15-15JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DT-15-15JN-LC
Related LinksTV07DT-1, TV07DT-15-15JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DT-15-15JN-LC Details Description
Related parts for TV07DT-15-15JN-LC
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
MODULE ZIGBEE W/PWR AMP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CBL 8POS M12 R/A SOCKET-PLUG 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 13A 13.22 MOHM TH datasheet.pdf