Amphenol Aerospace Operations TV07DT-15-5JN-LC
TV07DT-15-5JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07DT-15-5JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TV07DT-15-5JN-LC.pdf
Availability of TV07DT-15-5JN-LC
QUANTITY
TV07DT-15-5JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DT-15-5JN-LC
Internal Part NumberEIS-TV07DT-15-5JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DT-15-5JN-LC
Related LinksTV07DT-1, TV07DT-15-5JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DT-15-5JN-LC Details Description
Related parts for TV07DT-15-5JN-LC
IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MODULE DDR 256MB 240-DIMM datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
040 MLC MK2 CAP HSG 12P datasheet.pdf
CONV DC/DC 150W 1.5V 100A datasheet.pdf
RES SMD 1.05KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
POT 50K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf