Amphenol Aerospace Operations TV07DT-19-28HA
TV07DT-19-28HA picture photo
Mfg. Part Number
TV07DT-19-28HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TV07DT-19-28HA.pdf
Availability of TV07DT-19-28HA
QUANTITY
TV07DT-19-28HA Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DT-19-28HA
Internal Part NumberEIS-TV07DT-19-28HA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DT-19-28HA
Related LinksTV07DT-, TV07DT-19-28HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DT-19-28HA Details Description
Related parts for TV07DT-19-28HA
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 120V datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8-DIP datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 500CPR TH 8MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2 X 47UH .3A datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf