Amphenol Aerospace Operations TV07DT-21-16JB-LC
TV07DT-21-16JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07DT-21-16JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TV07DT-21-16JB-LC.pdf
Availability of TV07DT-21-16JB-LC
QUANTITY
TV07DT-21-16JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DT-21-16JB-LC
Internal Part NumberEIS-TV07DT-21-16JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DT-21-16JB-LC
Related LinksTV07DT-2, TV07DT-21-16JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DT-21-16JB-LC Details Description
Related parts for TV07DT-21-16JB-LC
CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC HOME AUTOMATION MODEM 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:20 2GHZ 52PTQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ MULTI-TONE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 50MA SOT23-6 datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL NK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 12W datasheet.pdf