Amphenol Aerospace Operations TV07DZ-15-15PC-LC
TV07DZ-15-15PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07DZ-15-15PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TV07DZ-15-15PC-LC.pdf
Availability of TV07DZ-15-15PC-LC
QUANTITY
TV07DZ-15-15PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DZ-15-15PC-LC
Internal Part NumberEIS-TV07DZ-15-15PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DZ-15-15PC-LC
Related LinksTV07DZ-1, TV07DZ-15-15PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DZ-15-15PC-LC Details Description
Related parts for TV07DZ-15-15PC-LC
RES 15 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM RING 16-14AWG #10 datasheet.pdf
RES SMD 51.1OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 16TQFN datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 58POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 166MHZ 20QSOP datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC RECLOCKER UHD 12.5GBS 24WQFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 30V TO277A datasheet.pdf