Amphenol Aerospace Operations TV07DZ-21-16JB-LC
TV07DZ-21-16JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07DZ-21-16JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TV07DZ-21-16JB-LC.pdf
Availability of TV07DZ-21-16JB-LC
QUANTITY
TV07DZ-21-16JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DZ-21-16JB-LC
Internal Part NumberEIS-TV07DZ-21-16JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DZ-21-16JB-LC
Related LinksTV07DZ-2, TV07DZ-21-16JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DZ-21-16JB-LC Details Description
Related parts for TV07DZ-21-16JB-LC
IC FLASH 2MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 11PS R/A 2MM T/H TIN datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 30POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BRD MNT CONN 3 POS PIN datasheet.pdf