Amphenol Aerospace Operations TV07DZ-21-41JN-LC
TV07DZ-21-41JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07DZ-21-41JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 41C 41#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TV07DZ-21-41JN-LC.pdf
Availability of TV07DZ-21-41JN-LC
QUANTITY
TV07DZ-21-41JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DZ-21-41JN-LC
Internal Part NumberEIS-TV07DZ-21-41JN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DZ-21-41JN-LC
Related LinksTV07DZ-2, TV07DZ-21-41JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DZ-21-41JN-LC Details Description
Related parts for TV07DZ-21-41JN-LC
FIXED IND 12UH 12.7A 8 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 16A TO220AB datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A TO92-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.26" DIA BLACK datasheet.pdf
FUSE 160MA 250V AXIAL datasheet.pdf
CTV 16C 16#16 PIN PLUG datasheet.pdf
220UF 35V 10X12MM 105C 3000H datasheet.pdf