Amphenol Aerospace Operations TV07RF-11-19SC
TV07RF-11-19SC picture photo
Mfg. Part Number
TV07RF-11-19SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP
Datasheet Download
TV07RF-11-19SC.pdf
Availability of TV07RF-11-19SC
QUANTITY
TV07RF-11-19SC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RF-11-19SC
Internal Part NumberEIS-TV07RF-11-19SC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RF-11-19SC
Related LinksTV07RF-, TV07RF-11-19SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RF-11-19SC Details Description
Related parts for TV07RF-11-19SC
PROBE TEMP 12IN EXTENDED LENGTH datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 25POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf