Amphenol Aerospace Operations TV07RQW-25-20PD-LC
TV07RQW-25-20PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07RQW-25-20PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 30C MIX(QUAD) PIN RECP
Datasheet Download
TV07RQW-25-20PD-LC.pdf
Availability of TV07RQW-25-20PD-LC
QUANTITY
TV07RQW-25-20PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RQW-25-20PD-LC
Internal Part NumberEIS-TV07RQW-25-20PD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RQW-25-20PD-LC
Related LinksTV07RQW-2, TV07RQW-25-20PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RQW-25-20PD-LC Details Description
Related parts for TV07RQW-25-20PD-LC
RES 15 OHM 25W 5% TO220 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF 70V 1A SOT-143 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A SMD datasheet.pdf
CONN MINI BNC JACK 75 OHM PCB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 20MM datasheet.pdf
CONICAL 1.0MM (0.04) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf