Amphenol Aerospace Operations TV07RW-11-19PE-P35AD
TV07RW-11-19PE-P35AD picture photo
Mfg. Part Number
TV07RW-11-19PE-P35AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP
Datasheet Download
TV07RW-11-19PE-P35AD.pdf
Availability of TV07RW-11-19PE-P35AD
QUANTITY
TV07RW-11-19PE-P35AD Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RW-11-19PE-P35AD
Internal Part NumberEIS-TV07RW-11-19PE-P35AD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RW-11-19PE-P35AD
Related LinksTV07RW-11-, TV07RW-11-19PE-P35AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RW-11-19PE-P35AD Details Description
Related parts for TV07RW-11-19PE-P35AD
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 32POS TIN-LEAD datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 VERT MNT W/TAB datasheet.pdf
BOARD EVALUATION NCV8855 ASIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 3.43MM datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf