Amphenol Aerospace Operations TV07RW-11-5HC
TV07RW-11-5HC picture photo
Mfg. Part Number
TV07RW-11-5HC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 5C 5#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TV07RW-11-5HC.pdf
Availability of TV07RW-11-5HC
QUANTITY
TV07RW-11-5HC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RW-11-5HC
Internal Part NumberEIS-TV07RW-11-5HC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RW-11-5HC
Related LinksTV07RW, TV07RW-11-5HC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RW-11-5HC Details Description
Related parts for TV07RW-11-5HC
Connector Receptacle, Pass Through 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
IC FLASH 512MBIT 100NS 56TSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 92POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf