Amphenol Aerospace Operations TV07RW-15-55PA-P25AD
TV07RW-15-55PA-P25AD picture photo
Mfg. Part Number
TV07RW-15-55PA-P25AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP
Datasheet Download
TV07RW-15-55PA-P25AD.pdf
Availability of TV07RW-15-55PA-P25AD
QUANTITY
TV07RW-15-55PA-P25AD Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RW-15-55PA-P25AD
Internal Part NumberEIS-TV07RW-15-55PA-P25AD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RW-15-55PA-P25AD
Related LinksTV07RW-15-, TV07RW-15-55PA-P25AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RW-15-55PA-P25AD Details Description
Related parts for TV07RW-15-55PA-P25AD
IC REG BOOST ADJ 1.2A 8MLF datasheet.pdf
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 1A SOT223 datasheet.pdf
RES 186.4 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PANEL GASKET SZ 2 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf