Amphenol Aerospace Operations TV07RW-19-18SC-LC
TV07RW-19-18SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07RW-19-18SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C MIXED(TWIN) SKT J/N REC
Datasheet Download
TV07RW-19-18SC-LC.pdf
Availability of TV07RW-19-18SC-LC
QUANTITY
TV07RW-19-18SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RW-19-18SC-LC
Internal Part NumberEIS-TV07RW-19-18SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RW-19-18SC-LC
Related LinksTV07RW-1, TV07RW-19-18SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RW-19-18SC-LC Details Description
Related parts for TV07RW-19-18SC-LC
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 18POS 2.54MM datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 20"W datasheet.pdf
CONN SOCKET 30POS .050" STR datasheet.pdf
BOARD DEMO AMP CIRCUIT CGH55015F datasheet.pdf
IC CLOCK GEN XO-LVPECL 8-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR 4C 4#12 FR SKT PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 300PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf