Amphenol Aerospace Operations TV07RW-25-61HC-LC
TV07RW-25-61HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07RW-25-61HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 61C 61#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TV07RW-25-61HC-LC.pdf
Availability of TV07RW-25-61HC-LC
QUANTITY
TV07RW-25-61HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RW-25-61HC-LC
Internal Part NumberEIS-TV07RW-25-61HC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RW-25-61HC-LC
Related LinksTV07RW-2, TV07RW-25-61HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RW-25-61HC-LC Details Description
Related parts for TV07RW-25-61HC-LC
ID NET.24V-B POWER SUPPLY UNIT datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CURRENT LIMITER 130A 32V FAST datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0404 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
DRILL REPLACEMENT 1/2" MASONRY datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf