Amphenol Aerospace Operations TV07RW-25-61HC-LC
TV07RW-25-61HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07RW-25-61HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 61C 61#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TV07RW-25-61HC-LC.pdf
Availability of TV07RW-25-61HC-LC
QUANTITY
TV07RW-25-61HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RW-25-61HC-LC
Internal Part NumberEIS-TV07RW-25-61HC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RW-25-61HC-LC
Related LinksTV07RW-2, TV07RW-25-61HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RW-25-61HC-LC Details Description
Related parts for TV07RW-25-61HC-LC
MOSFET N-CH 55V 110A TO-3P datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CABLE 23POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
250 TB SOCKET RA datasheet.pdf
PIN HDR BRKBLE VERT 50MM 10D 5C datasheet.pdf