FFF TV11315000J0G
TV11315000J0G picture photo
Mfg. Part Number
TV11315000J0G
Brief Description
381 TB RIS CLA 55D SOL
Datasheet Download
TV11315000J0G.pdf
Availability of TV11315000J0G
QUANTITY
TV11315000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV11315000J0G
Internal Part NumberEIS-TV11315000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package350
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating Orientation55° (125°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-28 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw ThreadM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV11315000J0G
Related LinksTV1131, TV11315000J0G Datasheet, FFF Distributor
TV11315000J0G Details Description
Related parts for TV11315000J0G
SSR 2A 125VAC 3/6VDC Z-CROSS datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
REL AC/DC CUR SENS 24VAC/DC DIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
DIECAST SWING HANDLE W KEY LOCK datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-6POS BCD datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS INLINE SKT datasheet.pdf