FFF TV13515000J0G
TV13515000J0G picture photo
Mfg. Part Number
TV13515000J0G
Brief Description
500 TB RIS CLA 55D SOLID
Datasheet Download
TV13515000J0G.pdf
Availability of TV13515000J0G
QUANTITY
TV13515000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV13515000J0G
Internal Part NumberEIS-TV13515000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package108
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation55° (125°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-26 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV13515000J0G
Related LinksTV1351, TV13515000J0G Datasheet, FFF Distributor
TV13515000J0G Details Description
Related parts for TV13515000J0G
IC CURRENT MONITOR 3.5% 10MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC 8051 MCU 64K FLASH MEM 32-QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 15A TO220AB datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0024UF RADIAL datasheet.pdf