Comchip Technology TV15C200J-HF
TV15C200J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV15C200J-HF
Brief Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC
Datasheet Download
TV15C200J-HF.pdf
Availability of TV15C200J-HF
QUANTITY
TV15C200J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C200J-HF
Internal Part NumberEIS-TV15C200J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
Voltage - Breakdown (Min)22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)46.3A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C200J-HF
Related LinksTV15C2, TV15C200J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C200J-HF Details Description
Related parts for TV15C200J-HF
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 76POS R/A .025 SMD datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf