Comchip Technology TV15C400J-HF
TV15C400J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV15C400J-HF
Brief Description
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC
Datasheet Download
TV15C400J-HF.pdf
Availability of TV15C400J-HF
QUANTITY
TV15C400J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C400J-HF
Internal Part NumberEIS-TV15C400J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)40V
Voltage - Breakdown (Min)44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)23.26A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C400J-HF
Related LinksTV15C4, TV15C400J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C400J-HF Details Description
Related parts for TV15C400J-HF
CONN DB50 CRIMP MALE NICKEL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 24POS .156 GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 10POS datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 9POS 2.54MM datasheet.pdf
IC CRYPTO TPM 28TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf