Comchip Technology TV15C450JB-HF
TV15C450JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV15C450JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC
Datasheet Download
TV15C450JB-HF.pdf
Availability of TV15C450JB-HF
QUANTITY
TV15C450JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C450JB-HF
Internal Part NumberEIS-TV15C450JB-HF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)20.63A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C450JB-HF
Related LinksTV15C4, TV15C450JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C450JB-HF Details Description
Related parts for TV15C450JB-HF
RES 1.5K OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
PANEL FRONT 24.5X19X0.5" GREY datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 7/16 4-20MA datasheet.pdf
IC DSP 80-QFP datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS STR .100" TIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 39.89K OHM 0.4W 3017 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf