Comchip Technology TV15C480JB-HF
TV15C480JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV15C480JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC
Datasheet Download
TV15C480JB-HF.pdf
Availability of TV15C480JB-HF
QUANTITY
TV15C480JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C480JB-HF
Internal Part NumberEIS-TV15C480JB-HF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
Voltage - Breakdown (Min)53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)19.38A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C480JB-HF
Related LinksTV15C4, TV15C480JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C480JB-HF Details Description
Related parts for TV15C480JB-HF
IDC CABLE - MKC20K/MC20F/MPL20K datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 14A TO-262 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 600V 70A D-55 datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 350MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 16V 8A RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 22.5792MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf