Comchip Technology TV15C8V5JB-HF
TV15C8V5JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV15C8V5JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMC
Datasheet Download
TV15C8V5JB-HF.pdf
Availability of TV15C8V5JB-HF
QUANTITY
TV15C8V5JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C8V5JB-HF
Internal Part NumberEIS-TV15C8V5JB-HF
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)8.5V
Voltage - Breakdown (Min)9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)104.17A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C8V5JB-HF
Related LinksTV15C8, TV15C8V5JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C8V5JB-HF Details Description
Related parts for TV15C8V5JB-HF
IC ADC 12BIT 4CH W/SEQ 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SEAT TOOL BLINDMATE EXT.HEIGHT datasheet.pdf
TVS DIODE 213VWM 344VC DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
MOUNT RECTANGULAR TO219 0.125" datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf