FFF TV22315000J0G
TV22315000J0G picture photo
Mfg. Part Number
TV22315000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
381 TB RIS CLA 55D SOL
Datasheet Download
TV22315000J0G.pdf
Availability of TV22315000J0G
QUANTITY
TV22315000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV22315000J0G
Internal Part NumberEIS-TV22315000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package140
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesTV
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating Orientation55° (125°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw ThreadM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV22315000J0G
Related LinksTV2231, TV22315000J0G Datasheet, FFF Distributor
TV22315000J0G Details Description
Related parts for TV22315000J0G
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.57A 151.7 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 150W 12V 12.5A datasheet.pdf
MOTOR SYNC AC 0.42W 230V 600RPM datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf