TE Connectivity Raychem Circuit Protection TVB220MSB-L
TVB220MSB-L picture photo
Mfg. Part Number
TVB220MSB-L
Brief Description
THYRISTOR 220V 250A SMB
Datasheet Download
TVB220MSB-L.pdf
Availability of TVB220MSB-L
QUANTITY
TVB220MSB-L Order Process
Ship out your order
Specifications of TVB220MSB-L
Internal Part NumberEIS-TVB220MSB-L
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover295V
Voltage - Off State220V
Voltage - On State4V
Current - Peak Pulse (8/20µs)250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)80A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance25pF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVB220MSB-L
Related LinksTVB22, TVB220MSB-L Datasheet, TE Connectivity Raychem Circuit Protection Distributor
TVB220MSB-L Details Description
Related parts for TVB220MSB-L
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IGBT 1600V 5.7A 68W TO220AB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 150KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CT RELAY HDR ASSY 2P YELLOW datasheet.pdf
SIDACTOR BI 120V 50A DO15 datasheet.pdf
TEMPERATURE INPUT MODULE 8PROG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
VARISTOR 389V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES 1.74M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 66MHZ 20SOIC datasheet.pdf