TE Connectivity Raychem Circuit Protection TVB220RSC-L
TVB220RSC-L picture photo
Mfg. Part Number
TVB220RSC-L
Brief Description
THYRISTOR 220V 400A DO-214AA
Datasheet Download
TVB220RSC-L.pdf
Availability of TVB220RSC-L
QUANTITY
TVB220RSC-L Order Process
Ship out your order
Specifications of TVB220RSC-L
Internal Part NumberEIS-TVB220RSC-L
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover295V
Voltage - Off State220V
Voltage - On State4V
Current - Peak Pulse (8/20µs)400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)100A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance60pF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVB220RSC-L
Related LinksTVB22, TVB220RSC-L Datasheet, TE Connectivity Raychem Circuit Protection Distributor
TVB220RSC-L Details Description
Related parts for TVB220RSC-L
LED 7-SEG .50 SNGL RED CA DIRECT datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TSC2200 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC BUFFER DVR TRI-ST QD 14DIP datasheet.pdf
FIXED IND 100MH 11MA 678 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 16V SOT363 datasheet.pdf
SSD 56GB SCSI datasheet.pdf
CONN HSNG CARDEDGE 15DL POS .156 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 96MA 7.54 OHM datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf