TE Connectivity Raychem Circuit Protection TVB270SA-L
TVB270SA-L picture photo
Mfg. Part Number
TVB270SA-L
Brief Description
THYRISTOR 270V 150A DO-214AA
Datasheet Download
TVB270SA-L.pdf
Availability of TVB270SA-L
QUANTITY
TVB270SA-L Order Process
Ship out your order
Specifications of TVB270SA-L
Internal Part NumberEIS-TVB270SA-L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover365V
Voltage - Off State270V
Voltage - On State5V
Current - Peak Pulse (8/20µs)150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)175mA
Number of Elements1
Capacitance50pF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVB270SA-L
Related LinksTVB27, TVB270SA-L Datasheet, TE Connectivity Raychem Circuit Protection Distributor
TVB270SA-L Details Description
Related parts for TVB270SA-L
CONN HDR BRKWAY .100 56POS VERT datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 310MW SOD323F datasheet.pdf
IC PSRAM 8MBIT 55NS 48VFBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 550V 9A TO-252 datasheet.pdf
FUSE AUTO 3A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 7POS datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 560UF 10V AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 250MA SOD123 datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf