TE Connectivity Raychem Circuit Protection TVB275NSA-L
TVB275NSA-L picture photo
Mfg. Part Number
TVB275NSA-L
Brief Description
THYRISTOR 275V 150A DO-214AA
Datasheet Download
TVB275NSA-L.pdf
Availability of TVB275NSA-L
QUANTITY
TVB275NSA-L Order Process
Ship out your order
Specifications of TVB275NSA-L
Internal Part NumberEIS-TVB275NSA-L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover350V
Voltage - Off State275V
Voltage - On State4V
Current - Peak Pulse (8/20µs)150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance31pF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVB275NSA-L
Related LinksTVB27, TVB275NSA-L Datasheet, TE Connectivity Raychem Circuit Protection Distributor
TVB275NSA-L Details Description
Related parts for TVB275NSA-L
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 8UF 5% 1.1KVDC RAD 4LD datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 12.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf