TE Connectivity Raychem Circuit Protection TVB320NSB-L
TVB320NSB-L picture photo
Mfg. Part Number
TVB320NSB-L
Brief Description
THYRISTOR 320V 250A SMB
Datasheet Download
TVB320NSB-L.pdf
Availability of TVB320NSB-L
QUANTITY
TVB320NSB-L Order Process
Ship out your order
Specifications of TVB320NSB-L
Internal Part NumberEIS-TVB320NSB-L
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover400V
Voltage - Off State320V
Voltage - On State4V
Current - Peak Pulse (8/20µs)250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)80A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance44pF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVB320NSB-L
Related LinksTVB32, TVB320NSB-L Datasheet, TE Connectivity Raychem Circuit Protection Distributor
TVB320NSB-L Details Description
Related parts for TVB320NSB-L
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 450MA 800 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
MICRO 37POS SKT 10" YEL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf