Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-19-88PA-P25AD
TVP00DT-19-88PA-P25AD picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-19-88PA-P25AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00DT-19-88PA-P25AD.pdf
Availability of TVP00DT-19-88PA-P25AD
QUANTITY
TVP00DT-19-88PA-P25AD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-19-88PA-P25AD
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-19-88PA-P25AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-19-88PA-P25AD
Related LinksTVP00DT-19, TVP00DT-19-88PA-P25AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-19-88PA-P25AD Details Description
Related parts for TVP00DT-19-88PA-P25AD
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH DARLNG 8-DIP datasheet.pdf
IC XDCP SGL 100TAP 10K 8-TSSOP datasheet.pdf
ACCESSORY RETAINING PIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 14SOIC datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP XA 22-26AWG datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf