Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-19-88SA-S35
TVP00DT-19-88SA-S35 picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-19-88SA-S35
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 88C 88#23 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00DT-19-88SA-S35.pdf
Availability of TVP00DT-19-88SA-S35
QUANTITY
TVP00DT-19-88SA-S35 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-19-88SA-S35
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-19-88SA-S35
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-19-88SA-S35
Related LinksTVP00DT-1, TVP00DT-19-88SA-S35 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-19-88SA-S35 Details Description
Related parts for TVP00DT-19-88SA-S35
SENSOR 3000PSIS M10 5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 09VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 305 TYPED 19POS datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 25 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf