Amphenol Aerospace Operations TVP00RK-11-19P-P1AD
TVP00RK-11-19P-P1AD picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RK-11-19P-P1AD
Brief Description
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RK-11-19P-P1AD.pdf
Availability of TVP00RK-11-19P-P1AD
QUANTITY
TVP00RK-11-19P-P1AD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RK-11-19P-P1AD
Internal Part NumberEIS-TVP00RK-11-19P-P1AD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RK-11-19P-P1AD
Related LinksTVP00RK-1, TVP00RK-11-19P-P1AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RK-11-19P-P1AD Details Description
Related parts for TVP00RK-11-19P-P1AD
DIODE ZENER 8.7V 200MW SOD323 datasheet.pdf
Connector Header 36 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 187 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 590 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf