Amphenol Aerospace Operations TVP00RL-15-97JN-LC
TVP00RL-15-97JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RL-15-97JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00RL-15-97JN-LC.pdf
Availability of TVP00RL-15-97JN-LC
QUANTITY
TVP00RL-15-97JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RL-15-97JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RL-15-97JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RL-15-97JN-LC
Related LinksTVP00RL-1, TVP00RL-15-97JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RL-15-97JN-LC Details Description
Related parts for TVP00RL-15-97JN-LC
RES 78.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY MONITOR CURRNT 2-500MA ADJ datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V GREEN datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/CLIP GOLD 6CKT datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 15NS 128PQFP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf