Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-11-19PB-P25
TVP00RW-11-19PB-P25 picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-11-19PB-P25
Brief Description
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RW-11-19PB-P25.pdf
Availability of TVP00RW-11-19PB-P25
QUANTITY
TVP00RW-11-19PB-P25 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-11-19PB-P25
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-11-19PB-P25
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-11-19PB-P25
Related LinksTVP00RW-1, TVP00RW-11-19PB-P25 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-11-19PB-P25 Details Description
Related parts for TVP00RW-11-19PB-P25
FIXED IND 39UH 1.65A 110 MOHM datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR2 512MB 240DIMM datasheet.pdf
RELAY OPTO 2 CHANNEL NO/NC 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
AM63231-1 CONNECTOR NEST datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf