Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-11-98S-LC
TVP00RW-11-98S-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-11-98S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 6C 6#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00RW-11-98S-LC.pdf
Availability of TVP00RW-11-98S-LC
QUANTITY
TVP00RW-11-98S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-11-98S-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-11-98S-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-11-98S-LC
Related LinksTVP00RW-, TVP00RW-11-98S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-11-98S-LC Details Description
Related parts for TVP00RW-11-98S-LC
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MLX90316-GO datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 12-14 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN RCPT 11 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA JACK TO TNC PLUG datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.0V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf